Blog - RE/MAX Vizion

Blog

Cilat rimodelime i shtojnë më shumë vlerë një shtëpie?

Shumë njerëz që po mendojnë të bëjnë rinovime ose riparime në shtëpinë e tyre pyesin veten nëse është më mirë ta shesin atë për një çmim më të ulët në...

Masat e sigurisë në shtëpi që të gjithë fëmijët duhen të dinë!

Ka shumë gjëra që mund të bëni për t’u siguruar që shtëpia juaj të jetë një vend i sigurt për fëmijët tuaj. Është e pamundur që ti ruani fëmijët tuaj...

JE BLERES? Shmang këto 5 gabime të mundshme në lidhje me paratë.

Gjetja e shtëpisë së duhur është vetëm hapi I parë; shqyrtoni me vëmnendje të ardhurat dhe shpenzimet tuaja, dhe shmangni këto gabime për ta  bërë eksperiencën tuaj në blerje sa...

Guida se si t’ja tregoni shtëpinë një blerësi, 60 minuta përpara vizitës

Kur vjen puna tek shitja e pronës, ne e dijmë që cdo minutë ka rëndësi.  Koha po troket! Më shumë sy do të jenë mbi pronën tuaj

Si të bëni foto më të mira? Bëjeni pronën tuaj të shkëlqejë!

 Të bësh foto të bukura dhe ta prezantosh pronën siç duhet në treg është një art më vete. Kërkohet një përgatitje e kujdesshme, mjetet e duhura si dhe vëmendje ndaj...

Lulet që do të shtojnë bukurinë në shtëpinë tuaj

Bimët dhe lulet shtëpiake janë të mrekullueshme (dhe shumë prej tyre kërkojnë pak kujdes), por pse të mos zgjeroni aftësitë tuaja në kopshtari duke shtuar disa lule te tjera. Lulet...

7 Shenjat që ju tregojnë që nuk po punoni me agjentin e duhur

Nëse jeni të pakënaqur me agjentin tuaj të pasurive të patundshme, kjo nuk do të thotë se agjenti juaj po vepron me keqdashje. Pavarësisht nëse jeni në procesin e blerjes...

10 këshillat kryesore si të jeni më të vëmëndshëm ndaj detajeve të një prone!

Kur jeni duke kërkuar për një shtëpi të re, pavarsisht se blerja e një prone duket si nje vendim rracional, në fakt përfshirja emocionale është mëse normale. Në fakt duhen...
1 2 3 5