Uncategorized - RE/MAX Vizion

Category

Uncategorized

Guida se si t’ja tregoni shtëpinë një blerësi, 60 minuta përpara vizitës

Kur vjen puna tek shitja e pronës, ne e dijmë që cdo minutë ka rëndësi.  Koha po troket! Më shumë sy do të jenë mbi pronën tuaj
Read More

Si të bëni foto më të mira? Bëjeni pronën tuaj të shkëlqejë!

 Të bësh foto të bukura dhe ta prezantosh pronën siç duhet në treg është një art më vete. Kërkohet një përgatitje e kujdesshme, mjetet e duhura si dhe vëmendje ndaj detajeve.  Agjenti juaj i RE/MAX do t’ju ndihmojë ta bëni gati pronën për ta prezantuar në treg si dhe të bejë fotot me një profesionist...
Read More

Lulet që do të shtojnë bukurinë në shtëpinë tuaj

Bimët dhe lulet shtëpiake janë të mrekullueshme (dhe shumë prej tyre kërkojnë pak kujdes), por pse të mos zgjeroni aftësitë tuaja në kopshtari duke shtuar disa lule te tjera. Lulet i japin gjallëri, ngjyrë dhe aromë hapësirës tuaj të brendshme. Shikoni disa nga sugjerimet tona lidhur me lulet shtëpiake për të gjetur frymëzim për blerjen...
Read More

7 Shenjat që ju tregojnë që nuk po punoni me agjentin e duhur

Nëse jeni të pakënaqur me agjentin tuaj të pasurive të patundshme, kjo nuk do të thotë se agjenti juaj po vepron me keqdashje. Pavarësisht nëse jeni në procesin e blerjes ose shitjes së shtëpisë tuaj, ndonjëherë agjenti i zgjedhur nuk është i duhuri per ju. Një agjent i pasurive të patundshme që nuk po e...
Read More

10 këshillat kryesore si të jeni më të vëmëndshëm ndaj detajeve të një prone!

Kur jeni duke kërkuar për një shtëpi të re, pavarsisht se blerja e një prone duket si nje vendim rracional, në fakt përfshirja emocionale është mëse normale. Në fakt duhen më pak se shtatë sekonda për të marre një përshtypje të parë nga një pronë, por një vendim shume i shpejtë mund të bëje të...
Read More

Trendet e ngjyrave në 2021

Dekada e re filloi në mënyrë të egër dhe të paparashikueshme. Askush nuk mund ta mendonte që e gjithë bota do të mund të jetonte për muajt të tërë mbyllur brenda katër mureve, larg nga shoqëria, familja, miqtë dhe puna. Nuk është çudi që tendencat e vitit 2021 ishin neutrale, të ngjashme me ngjyrat e...
Read More

Si të dekoroni një shtëpi sëbashku me partnerin.

Shtëpi e ëmbël shtëpi … apo jo?   Sapo u transferove në shtëpine tënde të re me partnerin dhe nuk mund të ishe më i lumtur; megjithatë, shtëpia juaj  nuk ka saktësisht pamjen dhe ndjesinë ideale për të cilën shpresonit.   Ju jeni frymëzuar nga faqet si Pinterest dhe keni një ide mbi temën / pamjen e...
Read More

Elona Dushku, Brand Ambassador e RE/MAX Albania!

Ne në RE/MAX Vizion kemi një skuadër yjesh e një prej tyre është edhe Elona Dushku, e cila prej 2 vitesh renditet si konsulentja numër 1 e RE/MAX në Shqipëri, duke fituar cmime të ndryshme të tilla si konsulentja më performuese, konsulentja me numrin më të lartë të transaksioneve në bashkëpunim, konsulentja me numrin më...
Read More

Pse të blesh një shtëpi në dimër është më e leverdisshme.

Mund të duket e kundërta, por në fakt që nga kerkimi për shtëpi, blerja e një shtëpie e deri në finalizimin e procesit të shitblerjes së një prone në periudhën e dimrit – mund të jetë më e lehtë, më e lirë dhe më e përshtatshme se çdo kohë tjetër e vitit. Kjo është arsyeja pse muajt më të ftohtë, të errët të vitit mund të jenë në të vërtetë një pikë e ndritshme për blerësit e shtëpive.  4 AVANTAZHET E BLERJES SË NJË PRONE NË SEZONIN E DIMRIT:  1.Është tregu i blerësve (shpeshherë) Pranvera është konsideruar gjithmonë koha më e mirë për të hedhur një shtëpi në treg. Moti i ngrohtë motivon blerësit për të blerë, sepse edhe avantazhet e zonës duken më shumë në këtë periudhë. Ndaj me këtë llogjikë shumë blerës do të fillojnë të shikojnë e më pas...
Read More
1 2 3 4