admin - RE/MAX Vizion

By

admin

Cilat rimodelime i shtojnë më shumë vlerë një shtëpie?

Shumë njerëz që po mendojnë të bëjnë rinovime ose riparime në shtëpinë e tyre pyesin veten nëse është më mirë ta shesin atë për një çmim më të ulët në vend që të bëjnë riparimet e duhura. Kur një shtëpi ka nevojë për riparime ose përditësime, vlera e saj ulet me shumë më tepër sesa...
Read More

Masat e sigurisë në shtëpi që të gjithë fëmijët duhen të dinë!

Ka shumë gjëra që mund të bëni për t’u siguruar që shtëpia juaj të jetë një vend i sigurt për fëmijët tuaj. Është e pamundur që ti ruani fëmijët tuaj 24/7, kështu që për t’i mbajtur ata të sigurt, ju duhet t’i informoni për të gjitha rreziqet e mundshme dhe si të përballojnë situata të...
Read More

JE BLERES? Shmang këto 5 gabime të mundshme në lidhje me paratë.

Gjetja e shtëpisë së duhur është vetëm hapi I parë; shqyrtoni me vëmnendje të ardhurat dhe shpenzimet tuaja, dhe shmangni këto gabime për ta  bërë eksperiencën tuaj në blerje sa me të lehtë të mundshme. 1. Ju nuk keni cash të mjaftueshëm Pavarsisht se ju mund të blini nëpërmjet financimit nga banka, ju e dini...
Read More

Guida se si t’ja tregoni shtëpinë një blerësi, 60 minuta përpara vizitës

Kur vjen puna tek shitja e pronës, ne e dijmë që cdo minutë ka rëndësi.  Koha po troket! Më shumë sy do të jenë mbi pronën tuaj
Read More

Si të bëni foto më të mira? Bëjeni pronën tuaj të shkëlqejë!

 Të bësh foto të bukura dhe ta prezantosh pronën siç duhet në treg është një art më vete. Kërkohet një përgatitje e kujdesshme, mjetet e duhura si dhe vëmendje ndaj detajeve.  Agjenti juaj i RE/MAX do t’ju ndihmojë ta bëni gati pronën për ta prezantuar në treg si dhe të bejë fotot me një profesionist...
Read More

Lulet që do të shtojnë bukurinë në shtëpinë tuaj

Bimët dhe lulet shtëpiake janë të mrekullueshme (dhe shumë prej tyre kërkojnë pak kujdes), por pse të mos zgjeroni aftësitë tuaja në kopshtari duke shtuar disa lule te tjera. Lulet i japin gjallëri, ngjyrë dhe aromë hapësirës tuaj të brendshme. Shikoni disa nga sugjerimet tona lidhur me lulet shtëpiake për të gjetur frymëzim për blerjen...
Read More

7 Shenjat që ju tregojnë që nuk po punoni me agjentin e duhur

Nëse jeni të pakënaqur me agjentin tuaj të pasurive të patundshme, kjo nuk do të thotë se agjenti juaj po vepron me keqdashje. Pavarësisht nëse jeni në procesin e blerjes ose shitjes së shtëpisë tuaj, ndonjëherë agjenti i zgjedhur nuk është i duhuri per ju. Një agjent i pasurive të patundshme që nuk po e...
Read More

10 këshillat kryesore si të jeni më të vëmëndshëm ndaj detajeve të një prone!

Kur jeni duke kërkuar për një shtëpi të re, pavarsisht se blerja e një prone duket si nje vendim rracional, në fakt përfshirja emocionale është mëse normale. Në fakt duhen më pak se shtatë sekonda për të marre një përshtypje të parë nga një pronë, por një vendim shume i shpejtë mund të bëje të...
Read More

Trendet e ngjyrave në 2021

Dekada e re filloi në mënyrë të egër dhe të paparashikueshme. Askush nuk mund ta mendonte që e gjithë bota do të mund të jetonte për muajt të tërë mbyllur brenda katër mureve, larg nga shoqëria, familja, miqtë dhe puna. Nuk është çudi që tendencat e vitit 2021 ishin neutrale, të ngjashme me ngjyrat e...
Read More
1 2 3 4